Polerowanie szyb na wysokości

Szyba to element, który może całkowicie odmienić wygląd danego budynku, nadać mu współczesny styl i charakter, a także, przez wniknięcie przez nią promieni słonecznych, znacząco rozjaśnić wnętrze pomieszczenia. Wiele z nich montowanych jest w biurowcach, dzięki czemu wyglądają one luksusowo, a do tego okna zapewniają pracownikom stały dostęp do naturalnego światła i pięknych widoków z wysokości. Nie da się jednak ukryć, że każda szyba wykonana jest z materiału, który z biegiem czasu ulega zniszczeniu. Na jej powierzchni zaczynają wówczas pojawiać się zarysowania i smugi, których nie zlikwidujemy bez wcześniejszego polerowania.

Polerowanie szyb biurowców — dlaczego nie powinniśmy robić tego sami?

Proces stopniowego niszczenia szyb mógł zaobserwować praktycznie każdy. Dochodzi do niego w domu czy sklepie, a więc wszędzie tam, gdzie znajdują się okna. Jest to spowodowane eksploatacją szyby, ale też jej zwyczajnym okresem żywotności. Szkło jest bowiem podatne na działanie warunków atmosferycznych, takich jak mróz, grad oraz promienie słoneczne. Z początku drobne uszkodzenia spowodowane konkretnymi zjawiskami atmosferycznymi nie są zauważalne — często dopiero po upływie kilku lat jesteśmy w stanie zaobserwować pierwsze zmiany w strukturze szyby. Niekiedy nieświadomie sami możemy przyczynić się do powstawania uszkodzeń szkła — zwłaszcza w trakcie jego czyszczenia, kiedy używamy nieodpowiednich środków lub, co gorsza, narzędzi, które powodują zarysowania.

Uszkodzeń nie unikniemy, ale możemy je naprawić. Najlepszym rozwiązaniem jest polerowanie szyb. To usługa wykonywana zarówno w przypadku szyb samochodowych, wiat autobusowych, jak i witryn sklepowych. Dzisiaj jednak przyjrzymy się szybom biurowców — jednych z najbardziej problematycznych w polerowaniu. Dlaczego nie powinniśmy tego robić na własną rękę?

  1. Szyby biurowców umieszczone są wysoko nad ziemią — aby móc je wypolerować, niezbędny będzie podnośnik, którego krótkoterminowy wynajem może być kosztowny.
  2. Aby móc wykonywać polerowanie szyb na wysokości, niezbędne są również uprawnienia — bez nich nie tylko narażamy życie własne i osób znajdujących się pod nami, ale też możemy zapłacić wysoką karę grzywny.
  3. Większość osób nie posiada polerki, a zakup jej to dodatkowe koszta, które są zbędne, gdyż polerowanie szyb wykonuje się zazwyczaj raz na kilka lat.
  4. Dobór odpowiedniego urządzenia oraz środków do polerowania szyb nie jest łatwym zadaniem — tańszy lub niewłaściwy zestaw może nie spełnić swojego zadania, a nawet jeszcze bardziej zniszczyć strukturę szkła.
  5. Polerowanie szyb jest czasochłonne i nie każdy jest w stanie zagospodarować na nie swój wolny dzień. Firma, która doskonale wie, jak tego dokonać — zrobi to znacznie szybciej.

To tylko 5 z wielu powodów, dla których warto powierzyć proces czyszczenia szyb specjalistom. Zamiast ponosić spore wydatki na zakup urządzeń, wyrobienie licencji niezbędnej do pracy na wysokościach czy wynajem podnośnika, lepiej raz na kilka lat zainwestować w profesjonalne usługi.

polerowanie szyb na biurowcu

Korzyści płynące z polerowania szyb biurowców przez profesjonalne firmy

Na rynku jest wiele firm, które oferują polerowanie szyb w biurowcach, wieżowcach czy po prostu na wysokości. Nie każdą z nich można jednak nazwać profesjonalną. Profesjonalizm określa się bowiem na podstawie sprzętu, którym dysponuje dana firma, jej możliwości, niezależności, zakresu świadczonych usług, a także doświadczenia potwierdzonego licznymi realizacjami. Co zyskujemy, korzystając z usług specjalistów?

  1. Oszczędzamy pieniądze — cena za polerowanie szyb na wysokości jest znacznie niższa niż koszt zakupu całego, niezbędnego asortymentu.
  2. Oszczędzamy czas — usługa polerowania szyb jest wykonywana do kilku godzin, w zależności od ilości okien.
  3. Mamy zapewnioną jakość — na podstawie opublikowanych realizacji można ocenić jakość oferowanych usług, co daje większą gwarancję, że praca zostanie dobrze wykonane.

Pracownicy oraz potencjalni klienci tudzież kontrahenci z pewnością docenią fakt, że właściciel zadbał o wygląd biurowca. Po realizacji takiej usługi nie tylko budynek wygląda bardziej nowocześnie i przyciąga uwagę przechodniów, ale też osoby na co dzień przebywające w nim mają zapewniony lepszy komfort pracy. To najwyższy czas, by zająć się polerowaniem szyb w swoim biurowcu!