Usuwanie graffiti z szyb

Akty wandalizmu zdarzają się dosyć często. Szczególnie narażone są witryny sklepowe czy ogólnie okna wystawowe. Wykonane markerem kwasowym napisy czy zarysowania to dość częsty widok w centrum miasta lub w innych jego częściach. Takie zanieczyszczenia mogą być trudne do zredukowania zwykłymi metodami. W tym wypadku przydadzą się specjaliści.

Graffiti a szkło

polerowanie szkła

Przez różnorodne rysunki wykonane sprayem lub innym materiałem niszczone są również szyby tramwajów, przystanki autobusowe, szklane reklamy, itp. Dlatego w tym celu warto podjąć odpowiednie kroki, które przyczynią się do skutecznego usunięcia powstałych zanieczyszczeń. Napisy czy rysunki wbrew pozorom nie są nalotem, ale ubytkiem szkła, dlatego ich zlikwidowanie wymaga odpowiedniego sprzętu i pasty ścierającej. Polerowanie szkła w tym przypadku będzie krokiem niezbędnym. Przedtem, istotne jest oszlifowanie zniszczonej szyby, co pozwoli na dotarcie do konkretnego uszkodzenia. Dzięki temu będzie można dogłębnie usunąć znajdujące się zanieczyszczenia. Cały proces, a w tym polerowanie szyb samochodowych czy witryn sklepowych, sprawi, że powierzchnia będzie wyglądać tak, jak przed jej uszkodzeniem. Zabieg ten wpłynie na znacznie lepszą estetykę szyby oraz jej znacznie lepszą przejrzystość.

Dlaczego warto skorzystać z tej metody?

usuwanie graffiti

Po akcie wandalizmu, właściciele sklepów czy pojazdów zastanawiają się – jak usunąć rysy z szyby? Od razu decydują się na wymienienie danej powierzchni, bez wcześniejszego rozeznania. Jednak wyczyszczenie tego okaże się znacznie łatwiejszym oraz przede wszystkim tańszym zabiegiem, który wpłynie na przywrócenie poprzedniej świetności szkła. Warto skorzystać również ze skutecznych rozwiązań, które przyczynią się do zapobiegnięcia takowym wybrykom. Możliwy jest montaż specjalnej folii, która znacznie ułatwi czyszczenie szyb – wystarczy w ciągu kilku godzin od pojawienia się rysunków umyć okno, aby pozbyć się śladów namalowanych rysunków czy napisów. Z kolei, jeśli farba zdążyła już wyschnąć i jest trudna do usunięcia to wystarczy odkleić folię ochronną, a graffiti zostanie usunięte wraz z nią. Taka folia zapobiega również rozpryskaniu się szkła w razie przypadkowego stłuczenia witryny.

W dzisiejszych czasach istnieje coraz więcej metod, które przyczyniają się do znacznie lepszego dbania o wszystkie szyby. Dzięki temu można oszczędzić niesamowitą kwotę, ponieważ nie trzeba od razu kupować nowych powierzchni, a z pomocą specjalistów spróbować je usunąć, co okaże się o wiele lepszym wyborem.