Polerowanie przeszkleń w biurach (ściany działowe, drzwi, balustrady)

Nowoczesne biura są przestrzeniami, w których design i estetyka odgrywają kluczową rolę. Ściany działowe, drzwi oraz balustrady wykonane ze szkła nie tylko wprowadzają do wnętrza naturalne światło, ale także stanowią ważny element wpływający na odbiór miejsca przez pracowników i klientów. Jednak, aby utrzymać je w doskonałej kondycji, konieczne jest regularne polerowanie, a także czyszczenie. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się profesjonalnym metodom pielęgnacji tego typu konstrukcji. Zapraszamy do lektury!

Wpływ przeszkleń na atmosferę

Przeszklenia pełnią kluczową funkcję w kreowaniu atmosfery w biurze. Pozwalają one na efektywne wykorzystanie naturalnego światła, a ponadto w swoisty sposób łączą przestrzeń, jednocześnie ją dzieląc, co jest niezwykle istotne w środowisku pracowniczym. To sprzyja naturalnej komunikacji między pracownikami, to z kolei stymuluje kreatywność, wymianę pomysłów i efektywną współpracę, przy czym każdy może zachować swoje prywatne miejsce do pracy. Konstrukcje szklane mogą także robić dobre wrażenie na klientach, dla których z pewnością stanowić to będzie wgląd w środowisko i sposób pracy potencjalnych partnerów biznesowych. Jednak nawet najlepsze projekty przeszkleń wymagają regularnej uwagi, aby utrzymać swoje walory estetyczne.

szklane scianki działowe

Sposoby czyszczenia szklanych konstrukcji

Zarówno ściany działowe, jak i drzwi czy balustrady są łatwymi do uszkodzenia powierzchniami. Oprócz rys lub zadrapań pojawiają się na nich różnego rodzaju zabrudzenia, m.in. odciski palców oraz smugi. Tradycyjnym sposobem na wyczyszczenie jest zastosowanie specjalnych past i polerowanie ręczne, ale co w przypadku kiedy to za mało? W końcu każda z tych szklanych konstrukcji narażona jest na wiele uszkodzeń mechanicznych! Przy trudniejszych zabrudzeniach rozwiązaniem będzie zastosowanie specjalistycznych urządzeń polerskich, takich jak polerki orbitalne lub elektryczne. Proces ten jednak wymaga doświadczenia oraz ostrożności, aby uniknąć nadmiernego ścierania bądź uszkodzenia szyby, dlatego nie powinno wykonywać się tego na własną rękę. Możliwe jest również oczyszczenie z zabrudzeń poprzez zastosowanie przeznaczonych do tego środków chemicznych. Usuwają one nie tylko wszelkiego rodzaju plamy, ale i matowy nalot na szybach. Wszystkie te sposoby pozwalają na skuteczne pozbycie się nieczystości, przywracając szybom pierwotny połysk.

Jak pielęgnować wypolerowane szyby?

Aby szklane konstrukcje firmowe wyglądały świetnie nie tylko po przeprowadzonych usługach polerskich, warto o nie odpowiednio zadbać. Regularna pielęgnacja sprawi, że dłużej zachowają swój blask. Musimy jednak pamiętać, żeby stosować odpowiednie środki czyszczące i polerować szyby miękkimi, delikatnymi ściereczkami, wykonanymi, np. z mikrofibry – pozwoli to uniknąć zarysowań. Szorstkie ścierki mogą zniszczyć powłokę polerowania.
Aby nie pozostawić nieestetycznych zacieków, należy przecierać powierzchnię ruchem okrężnym (z góry na dół) w taki sposób, aby zanieczyszczenia nie spływały z powrotem na szybę.

szklane ściany działowe polerowanie

Dodatkowe rozwiązanie – folie ochronne

Zaaplikowanie specjalnych akcesoriów jest dodatkowym rozwiązaniem. Oto kilka popularnych rodzajów folii, które mogą być wykorzystane do zabezpieczania szkła:

  • przeciwsłoneczna (redukuje ilość promieniowania UV i nadmiernego nagrzewania się wnętrza),
  • termoizolacyjna (pomaga w zatrzymywaniu ciepła w pomieszczeniach, co może być szczególnie istotne w okresie zimowym, poprawia efektywność energetyczną budynku),
  • antywłamaniowa (w przypadku próby włamania, folia ta może zatrzymać rozbicie szyby, co zwiększa poziom bezpieczeństwa),
  • anty-graffiti (ochrona przed zarysowaniami, graffiti oraz innymi uszkodzeniami powierzchni szkła),
  • nanopowłoki (pozwala na stworzenie ultra-cienkiej warstwy, która może zapewnić dodatkową ochronę przed zabrudzeniami. Taka powłoka sprawia, że szkło staje się mniej podatne na osadzanie się kurzu, brudu czy plam).

Zadbane konstrukcje szklane w biurze stanowią istotny element w tworzeniu przestrzeni, w której pracownicy czują się komfortowo, podczas gdy na klientach robi pierwsze dobre wrażenie. Regularne czyszczenie i polerowanie ścian działowych, drzwi oraz balustrad to inwestycja w estetykę biura. Dzięki odpowiednim środkom, a także profesjonalnemu podejściu można zachować ich wyjątkowy wygląd, czyniąc biuro miejscem inspirującym i atrakcyjnym.