Czy usuwanie rys z szyb dotyczy tylko samochodów osobowych?

Jeśli jest mowa o uszkodzeniach samochodu, na myśl przychodzą głównie auta osobowe, którymi porusza się na co dzień spora część mieszkańców okolicznych miejscowości. Pomimo że samochód jest wygodnym i niezależnym środkiem transportu (jeśli mamy go na własność), to jednak korzystanie z niego w dużych miastach może być uciążliwe, ze względu na korki i utrudnienia na drodze, wynikające np. z remontów. Dlatego znaczna część osób, które mieszkają w dużych miastach, wybiera transport zbiorowy w postaci komunikacji miejskiej

Zabieg usuwania rys z szyb autobusów

polerowanie porysowanych szyb autobusowych

Warto wspomnieć, że i środki transportu miejskiego – zwłaszcza autobusy – są narażone na różnego typu uszkodzenia mechaniczne. Aby prawidłowo przeprowadzić proces, jakim jest usuwanie rys z szyb samochodowych, należy zadbać, aby był on wykonany przy użyciu odpowiednich narzędzi oraz środków pielęgnacji. Nie inaczej sprawa ma się w przypadku autobusów – w końcu pojazd ten to również samochód. Warto mieć jednak na uwadze, że w przypadku klasycznych samochodów osobowych zarysowania mogą mieć mniejszą skalę, ze względu na mniejszą powierzchnię. Podczas gdy usuwanie rys z szyb pojazdu kilkuosobowego zajmuje niewiele czasu, o tyle w przypadku komunikacji miejskiej cały proces jest bardziej czasochłonny, jednak przeprowadzony pod okiem specjalistów, nie wpływa znacząco na całkowity termin realizacji. Usuwanie rys na szybie środków transportu może być przeprowadzone nawet w porze postojowej lub podczas wyłączenia autobusu z użytkowania, a więc w godzinach nocnych. Dzięki temu można zapobiec całkowitemu wykluczeniu środka transportu z rozkładu jazdy w danym dniu.

Proces zarezerwowany tylko dla aut?

Warto jednak podkreślić, że usuwanie rys z szyb to zabieg przeznaczony nie tylko dla pojazdów. Często bywa tak, że zarysowaniom ulegają np. witryny sklepowe czy drzwi wejściowe. Wtedy wykonywany jest proces usuwania rys z szyby, aby przywrócić dawną świetność i pierwotny wygląd, zwłaszcza że takie szkody działają na niekorzyść wizualną danego miejsca. Wykonuje się wtedy szlifowanie do najgłębszego punktu, a następnie polerowanie całej szyby. Dzięki temu uzyskiwany jest efekt przejrzystego szkła.

polerowanie szyby autobusowej

Przebieg czynności, jaką jest usuwanie rys z szyb, nie musi być trudny, jeśli tylko zostanie wykonany pod okiem profesjonalistów. Warto jest więc zadbać o wybór odpowiedniego miejsca, w którym świadczone są tego typu usługi. Komunikacja miejska to nie tylko transport wielu osób na co dzień, ale także wizytówka dla konkretnego miasta. Aby jego wizerunek nie był naruszony, należy dbać o pojazdy miejskie w odpowiedni sposób.